Gminy wspierają szpital w Bytomiu

Tworóg, Zbrosławice, Ożarowice, Radzionków i Miasteczko Śląskie wsparły Szpital Specjalistyczny nr w 1 w Bytomiu. Gminy przekazały w sumie 75 tys. zł na pomoc dla bytomskiej placówki. 

Każdy z samorządów przekazał szpitalowi 15 tys. zł. Pieniądze zostaną wykorzystane na zakup niezbędnego sprzętu oraz środków dezynfekujących i higienicznych, tak bardzo potrzebnych w walce z koronawirusem.
W ostatnim czasie placówkę, w której znajduje się oddział zakaźny, wsparły też fundacje, górnicy z Polskiej Grupy Górniczej oraz zwykli mieszkańcy. Dzięki temu szpital będzie wyposażony w karetkę i samochód do przewożenia wymazów pobranych od pacjentów oddziału zakaźnego, urządzenia do dezynfekcji, aparat RTG, respiratory. Zostaną wybudowane dwie śluzy na oddziale zakaźnym.
Cały czas do akcji wspierania Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu włączają się wolontariusze oraz bytomscy rzemieślnicy, którzy zaangażowali się w akcję szycia maseczek ochronnych. Trafią one nie tylko do miejskiego szpitala, ale również pracowników służby zdrowia, przychodni, hospicjów czy aptek.
 (aj)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *